Facebook ve Twitter Yavaşlama Sorunu Çözümü

Facebook ve Twitter Neden Yavaşladı?

Hepimizin bildiği gibi bugün İstanbul’da yaşanan acı olayın ardından Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları yavaşladı. Her ne kadar ESB (Erişim Sağlayıcıları Birliği) “Facebook ve Twitter’ın kapatılmadığını” çıklasa da bu açıklama sonucu değiştirmedi. Söyledikleri gibi “engellememiş” olabilirler fakat “öldürme, süründür” taktiği ile kasıtlı bir yavaşlatma olduğu oldukça açık. Bu yavaşlık sadece Türkiye üzerinden yapılan girişlerde karşımıza çıkıyor. Ne yazık ki DNS değiştirmek bu yavaşlıktan kurtulmamıza yetmiyor. 19.03.2016 (19 Mart 2016) tarihinden beri kullanıcılarımızdan bu konuda yoğun mesajlar alıyoruz. “Facebook yavaşladı, nasıl düzeltebilirim“, “Twitter yavaşladı, DNS değiştirmeme rağmen bir değişiklik yok” gibi mesajlara bu konu ile bir cevap vermenin uygun olacağını düşündük.

Facebook ve Twitter yavaşlama sorunu, çözümsüz değil. Biz, kişisel bilgisayarlarımızda yaşanan Facebook veTwitter yavaşlamaları için burada anlattığımız yöntemi kullandık. Şu an girişlerimiz gayet hızlı. Siz de bu yöntemi kullanarak bu yavaşlıktan kurtulabilirsiniz.

Facebook ve Twitter Yavaşlama Sorunu Çözümü

  1. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminiz ile uyumlu Zenmate uygulamasını indirin. Zenmate uygulaması, internet sitelerine farklı ülkelerdeki sunucular aracılığıyla bağlanmanızı sağlar. Bu sayede Türkiye çıkışlarındaki yavaşlıktan kurtulmuş olursunuz. Zenmate uygulaması, Google Chrome, Firefox ve Operaüzerinde küçük bir eklenti olarak çalışır. Ayrıca IOS (iPhone, Ipad) ve Android uygulamaları da mevcuttur. Yani Zenmate ile tüm platformlar üzerinden Facebook ve Twitter’a hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.
  2. Uygulamalarınız kurulduktan sonra aşağıdaki gibi bir etkinleştirme ekranı ile karşılaşacaksınız. “Zenmate’i aktive et” butonuna tıklayın.

    Facebook ve Twitter Yavaşlama Çözümü, Zenmate

  3. Tebrikler! Zenmate başarılı bir şekilde etkinleştirildi. Etkinleştirme işleminden sonra “ZenMate Premium’u denemek ister misiniz?” mesajı bulunan bir sayfa açılacaktır. Herhangi bir işlem yapmadan bu sayfayı kapatabilirsiniz.

    Zenmate Etkinleştirildi

  4. İstediğiniz zaman bu eklentiyi kaldırabilir ve normal bağlantıya dönüş yapabilirsiniz.
  5. Eğer eklentiyi kaldırmadan normal bağlantınıza dönüş yapmak isterseniz yukarıdaki resimde işaretli olanyeşil renkli Zenmate ikonuna tıklayın. Açılan küçük pencerenin en altındaki “On” anahtarını “Off” konuma getirin.