Microsoft Exchange

Sobil Teknoloji ve Danışmanlık Hizmeti , Microsoft Exchange çözümleri ile kurumsal ölçekli ve sorunsuz Exchange alt yapısı için çözüm hizmeti alabilirsiniz. İster kendi yapınızdaki Exchange sunucu için istersenizde Cloud tabanlı Exchange sunucularımızdan sizlere uygun olan yapıyı tasarlıyoruz.

Exchange

Exchange Özellikleri

Ortak Klasörler ile Dosya Paylaşımı

Şirket ya da departmanlar için Ortak Klasörler oluşturabilir, bu ortak klasörlerde döküman , dosyalar ve önemli mesajlarınızı saklayabilir, dilediğiniz şirket çalışanlarınıza paylaştırabilirsiniz.

Exchange Hesabınıza Her Yerden Erişin

ErisimKişisel Ajandanız ile tüm çalışmalarınızı ve toplantılarınızı kontrol altına alabilirsiniz. Şirket ortak klasörlerinde paylaşımlı ajanda oluşturarak şirket içerisindeki projeler yapabilirsiniz.

Kişisel ve Paylaşımlı Görev Yönetimi

gorevler

Bireysel olarak proje yönetimi amaçlı görevler oluşturabilir, bu görevleri kendinize ya da başka bir çalışana atayabilir siniz.


Kişisel ve Paylaşımlı Adres Defteri

Contact-listKişisel adres defterinizde oluşturduğunuz tüm adreslere ister Outlook 2013’dan isterseniz Outlook Web Access Web mailden erişebilirsiniz.

Gelişmiş Antispam & Antivirüs Hizmeti

AntivirusTüm eposta hesapları çok gelişmiş bir Antispam ve Antivirüs hizmetinin koruması altındadır. %99.8 e yakın bir spam filtreleme performansına sahip olacaksınız.

Outlook Web Access 2013 Webmail

OWATüm Exchange 2013 hizmetlerinde Türkçe Outlook Web Access 2013 webmail servisi ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Outlook 2013 ile Tam Entegrasyon

OutlookOutlook 2013 ile Exchange 2013 Sunucularına basit pop3,imap gibi protokollerle değil direk senkronize çalışan bir protokol olan “Outlook Anywhere” adlı RPC over HTTP protokolü ile bağlanabilirsiniz.

ActiveSync ile Mobil Devrim!

ActiveSyncActiveSync sayesinde Iphone, Windows Mobile ve Android işletim sistemine sahip cep telefonlarınız ile Eposta, Ajanda, Adres Defteri ve Görevlere her yerden erişebilirsiniz.

Sunucu Tabanlı Eposta Kuralları

Server-MailExchange hesabınızda Eposta kuralları tanımlayarak size gelen epostaların değişik klasörlerde toplanmasını ya da silinmesini tanımlayabilirsiniz.

Exchange Değerlendirmesi

Güvenlik
Performans
Maliyet
Erişilebilirlik
Esneklik
Prestij

Exchange Çözümü

Exchange diğer mail çözümlerine göre daha kurumsal ve daha esnektir. Exchange ile diğer mail uygulamalarının yapamadığı bir çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bunlara örnek olarak ;

Gönderilen bazı maillerin şirketiniz içinde kalmasını ve dışarıya kesinlikle çıkmamasını sağlayabilirsiniz.

Önemli bilgiler içeren maillerin ( Kredi kartı numarası , Şirket bilgileri gibi ) kopyalanmasını , başka bir mail adresine forward edilmesini engelleyebilirsiniz.

Gelen ve giden mailler için spesfik kurallar oluşturarak tamamen isteklerinize göre mail filtreleri tanımlayabilirsiniz.

IT departmanınızın maillere izinsiz girişini kısıtlayabilirsiniz.

Ofis dışında olduğunuzda gönderilen maillere otomatik mesaj döndürebilir veya izinli kişinin pozisyonu ile ilgilinen personel’e ilgili kişinin mail hesap bilgilerini vermeden mailleri takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Bunlar gibi bir çok spesfik özellik bulunan Exchange yapısının diğer yapılara göre daha esnek olduğu kesinlikle tartışılmazdır.