zimbra-logoZimbra nedir?

Postfix, SpamAssassin, ClamAV, OpenLDAP, MySQL, Memcached, Apache, Nginx gibi açık kaynak uygulamaları kullanan ve sanallaştırma teknolojilerindeki lider firmalardan olan VMware firması tarafından geliştirilmekte olan gelişmiş özellikler bulunan ve sonradan yüklenebilen ek yeteneklerle de ihtiyaca göre özelleştirilebilen kurumunuzun bütün e-posta (IMAP, Webmail), takvim, iş akışı, randevu, doküman paylaşımı ihtiyaçlarını çözebileceğiniz son derece gelişmiş bir e-posta sunucusudur.

Zimbra Sunucusunun ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur. Ücretli versiyonlarında e-posta hesabı başına exchange desteği verilebilmekte ve o e-posta hesabı tüm platformlarda senkron olarak çalışmaktadır. Zimbra mail sunucusu tek bir mail sunucuya kurulabildiği gibi , büyük sistemler için birden fazla sunucuya dağıtık olarak da kurulabilmektedir.

Anahtar teslim Zimbra Sunucu ile kurumunuzun bütün e-posta iletişim altyapısını dünyanın en güçlü mesajlaşma ve iletişim platformu üzerine kurabilir, operasyon, barındırma ve lisans masraflarını %95 mertebesinde düşürebilirsiniz.

Zimbra Sunucunuzun üstünde sınırsız e-posta hesabı ve domain ekleyebilirsiniz. Türkçe dahil 27 farklı dil destekli Webmail istemcisi ve web tabanlı yönetim konsolu ile hızlı ve pratik bir iletişim altyapısı sunar. Zimbra’nın hazır 100’lerce Zimlet uygulaması ile iş modelinize uygun entegrasyonlar yapabilir ve e-posta sisteminizi yazılımlarınızla entegre edebilirsiniz.

Hazır Zimbra Zimletlerini http://gallery.zimbra.com adresinde inceleyebilir, veya isterseniz kendi özel Zimletinizi geliştirebilirsiniz. Zimlet geliştirici dokümantasyonlarını http://wiki.zimbra.com/wiki/Zimlet_Developers_Guide adresinde bulabilirsiniz.