Web Tasarım Fiyatlarındaki Etkenler

Web tasarım fiyatları firmaların talepleri doğrultusunda,site içerisinde yer alacak sayfa sayısı ve modüllere bağlı olarak hesaplanmaktadır.. Profesyonel bir web sitesi fiyatı 300 TL den başlayarak ihtiyaçlarınız ve taleplerinize göre yükselebilmektedir.

Ekonomik web site paketlerinde , paket içerikleri detaylı olarak incelenmelidir.

Neden ekonomik web sitesi?

Ekonomik web sitesi içerik bakımından kötü veya kalitesiz bir web sitesi değildir. Web sitesinin fiyatının düşük olması kalitesi yönünden kötü olmasından değil sayfa sayısı bakımına zengin olmaması ve ekstra modül olmamasından kaynaklanmaktadır. Sizde çok sayfalı bir web sitesi yaptırmak istemiyorsanız kampanyalı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Profesyonel Web site tasarım fiyatları belirlenirken bir çok kriter göz önüne alınır.. Web tasarım fiyatlandırmasında ilk değerlendirilen ihtiyacın ne olduğudur.

Özgün tasarım diye tabir ettiğimiz kişiye kuruma veya topluluğa yapılan web site tasarım işleri de olmakla beraber günümüz piyasasında bir çok tasarım paketleri hazır olarak sunulmaktadır. İçerik bakımından zengin olmayan ve SEO optimizasyonu yapılmamış ( arama sitelerinde üst sıralarda çıkmayan ) site tasarım amacının sadece kartvizit’te gözükmesi olan ve geliştirilmeye açık olmayan sayfalar kullanıcıların giriş seviye ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Web tasarımı yapılacak sayfanın niteliği, içeriği, yazılım gereksinimleri (admin panel v.s.), alt sayfa adetleri, renklam çalışmaları, her platformda görünebilirlik için sitenin mobil versiyonlarının yapımı, çok lisanlı olması gibi unsurlar web tasarım fiyatlarına etki etmektedir.